Kontejnerové pivovary

Výhody

Mobilita

Díky modulárnímu kontejnerovému konceptu je možné pivovar převézt i umístit prakticky kamkoli po celém světě. Na rozdíl od klasického restauračního minipivovaru nejsou nutné žádné stavební úpravy.

Snadná obsluha

Použitý systém výroby piva v kontejnerovém pivovaru je natolik jednoduchý, že jej po krátkém zaučení naším sládkem zvládne zákazník sám. Na přání můžeme služby sládka zajistit dlouhodobě. Samozřejmostí jsou také průběžné konzultace při obsluze pivovaru i výrobě různých druhů piv.

Minimální nároky na prostor
a přípravu

Pivovar lze provozovat na minimálním prostoru již od 20 m2 zastavěné plochy. Nejsou nutná složitá a drahá stavební povolení, jako v případě stavby „kamenného“ pivovaru. Po připojení na elektřinu, vodu a odpad je okamžitě připravený k výrobě piva.

Flexibilita a rozšiřitelnost

Kontejnerový pivovar nabízíme v základní verzi s výrobní kapacitou od 360 hl/rok v závislosti na druhu vyráběného piva. Modulární koncept pivovaru umožňuje budoucí rozšíření kapacity a tím i reakci na vyšší poptávku po vlastním pivu.

Kvalitní pitná voda

Integrovaná úpravna vody, která zajistí kvalitní pitnou vodu nejen pro vaření piva, ale pro další využití. Kapacita úpravny je až 500 l pitné vody za hodinu.

Příslušenství

Díky dodávanému příslušenství – plnička lahví, přenosné výčepní zařízení ad. – máte zajištěný kompletní business s Vaším pivem.

Technologie

1 - Vaříme

Pivovarskou sladinu ve varně svařujeme s chmelem a získáváme mladinu. Po oddělení chmele zchladíme na zákvasnou teplotu a přečerpáme do kvasné kádě.

2 - Kvasíme

Studenou pivovarskou mladinu ve kvasné kádi zakvasíme kvasnicemi a pravidelně pečlivě sledujeme průběh hlavního kvašení. Po ukončení kvasnice uchováváme v nádobě na kvasnice pro další kvašení.

3 - Ležíme

Pivo po dokvašení přečerpáme do ležáckých tanků. Správnou teplotu v tancích nám zajistí chladící zařízení. V chladu a za mírného přetlaku zraje pivo dle druhu příslušnou dobu. Tato fáze je důležitá pro chuťovou harmonizaci.

4 - Stáčíme

Po dokončení výroby (zrání) piva
v ležáckých tancích stáčíme hotové pivo do příslušných obalů – sudů, PET lahví či přímo čerpáme pivním vedením rovnou do výčepu.

Sestava s CK tanky

Procesy kvašení a ležení (zrání) probíhají přímo v CK tancích

Výkon Příkon Hmotnost Náklady na úpravu 1m3 vody Spotřeba vody na 1 obyvatele 5 l/den Spotřeba vody na 1 obyvatele 100 l/den
300 - 500 l/h
30 W
120 kg
1 Kč
až pro 2 400 obyvatel
až pro 120 obyvatel

Technické parametry

Modulový systém pivovarů umožňuje vybrat si tu nejvhodnější variantu pro váš vlastní pivovar a vaření piva. Kapacitu můžete kdykoli navýšit přidáním dalšího rozšiřujícího modulu. Všechny moduly mohou být dodány v plné či prosklené variantě. Povrchová úprava dle zadání zákazníka pro co nejvhodnější designové sladění s místem umístění.

Rozměry: š. 6,058 x hl. 2,438 x v. 2,591

Váha: 3.800kg – 4.200kg dle varianty plná, prosklená a modulu

Stavební připravenost: Zpevněná vodorovná plocha min. 20 m2

Zdroje a přípojky: Elektrická energie: do 35kW (při max. odběru), 3x 400V, 50Hz Voda: pitná voda, kvalitu je možné řešit přidáním filtrační jednotky Odpad: odpadní voda obsahuje jen biologicky odbouratelné látky, které je možné vypouštět přímo do kanalizace

Izolace: Kontejner je kompletně zaizolovaný pro bezproblémové použití v jakémkoli podnebí od – 40°C do + 50°C

Sanitace: Pro čištění KEG sudů a CIP mytí (čištění tanků) slouží myčka s automatickým mycím programem. Pro ostatní mytí je určena ruční tlaková myčka.

Minipivovar SB1-LT

Minipivovar SB1-CK

Jednoduchá realizace

1

Vyberete

Z naší nabídky si vyberte pro vás a vaše podnikání nejvhodnější typ kontejnerového pivovaru. Všechny varianty jsou rozšiřitelné a umožní vám tak výrobní kapacitu flexibilně měnit. Rozhodněte o vzhledu pivovaru (plné stěny, prosklené, s dřevěným obložením…). Rádi Vám poradíme.

2

Vyrobíme

Veškeré technologické vybavení je zhotovováno na míru, výroba trvá v závislosti na zvolené variantě průměrně 3-5 měsíců. Našimi dodavateli komponentů jsou kvalitní čeští výrobci. Samozřejmostí je zajištění záručního i pozáručního servisu.

3

Zprovozníme

Hotový pivovar dopravíme na místo určení. Po umístění na vodorovnou plochu, připojíme
na elektřinu, vodu a odpad a pivovar uvedeme do provozu. Také vám pomůžeme projít celý proces získání příslušných povolení.

4

Zaškolíme

Po zaškolení našimi odborníky zvládnete brzy vařit vlastní pivo sami nebo můžete i nadále využívat služeb našeho sládka. Poskytneme Vám poradenství s návrhem vlastní receptury piva a suroviny na první várku. Během provozu vám s čímkoliv rádi poradíme.

5

Vaříte vlastní pivo!

Vždy čerstvé – nefiltrované, nepasterizované.

Reference

Díky poptávce po dobrém českém pivu jednáme se zákazníky z celého světa

Pivovar Kail

Praha Lahovice
Roční výstav: 525hl

Piva

LUIS 11°
spodně kvašený světlý ležák
CRYSTAL 11°
svrchně kvašené světlé plné pivo, pivní styl IPA
ALFA 12°
svrchně kvašené světlé plné pivo, pivní styl APA

Pivovar Ladronka

Praha 6
Roční výstav: 360hl

Piva

HEYL 8°
svrchně kvašené světlé výčepní pivo, pivní styl IPA
HEYL 11°
svrchně kvašené polotmavé plné pivo, pivní styl IPA

Pivovar Bajer

Kovářov – Lipno
Roční výstav: 500hl

Piva

BAJER 12°
spodně kvašený světlý ležák
BAJER 12°
spodně kvašený polotmavý ležák